مجموعه ایران سولار مجموعه فعال در حوزه انرژی تجدیدپذیر شما را دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

هزینه نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاوات

هزینه نیروگاه خورشیدی

هزینه نیروگاه خورشیدی، سرمایه گذاری جهت احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی تا ۱۰ مگاواتی مقرون به صرفه است، چرا که قیمت خرید تضمینی افزایش یافته است.

هزینه نیروگاه خورشیدی

محموعه ایران سولار با بهره وری از نیروی مجرب و متخصص در زمینه طراحی و اجرای نیروگاه های خورشیدی مگاواتی امکان مشاوره در جهت توجیه فنی و اقتصادی نیروگاه های خورشیدی را به تمامی کارفرماها اعطا می نماید. از آنجا که احداث نیروگاه های خورشیدی مراحل زیادی دارد و این مجموعه در تمامی مراحل مجرب هستند، طراحی، احداث و بازگشت سرمایه شما را تضمین می کند.
با احداث نیروگاه خورشیدی در مناطق ویژه اقتصادی می توانید از مزایایی چون زمین ارزان، انشعاب برق صنعتی، واردات تجهیزات با معافیت مالیاتی و گمرکی و همچنین حراست نیروگاه به صورت شبانه روزی بهره مند شد.
مجموعه ایران سولار موقعیت های مناسب احداث با کمترین هزینه و بیشترین راندمان را به شما مشاوره و ارایه می دهد.

نیروگاه خورشیدی چیست؟

هزینه نیروگاه خورشیدی شامل تجهیزاتی از جمله: استراکچر، پنل خورشیدی، اینورتر جهت تبدیل ولتاژ DC به AC و همچنین در نیروگاه های بزرگتر از ۱۰۰ کیلووات شامل ترانسفورماتور جهت تبدیل ولتاژ و کلید خانه فشار متوسط می باشد.
برای احداث هر مگاوات نیروگاه خورشیدی به یک و نیم تا دو هکتار زمین نیاز است که این زمین می تواند از سمت منابع طبیعی اخذ و تغییر کاربری و اجاره گردد. همچنین قابل توجه است که مناطق ویژه اقتصادی زمین ها با قیمت ارزان به سرمایه گذاران واگذار می گردد، که حسن مناطق ویژه اقتصادی معافیت گمرکی می باشد.
نیروگاه خورشیدی از نظر تامین و نگهداری بسیار قابل توجه است چرا که در مقایسه با نیروگاه های برق فسیلی به مراتب هزینه تعمیر و نگهداری پایین و ناچیزی دارد.
عمر پنل های خورشیدی ۳۰ سال، عمر اینورتر ها ۲۰ سال و ترانسفورماتورها باید هر ۵ سال تعمیر اساسی گردد.
معمولا نیروگاه های خورشیدی خانگی که ظرفیت آن از ۵ کیلووات تا صد کیلووات نصب می شود بر روی بام خانه ها و همچنین در مناطقی که دارای انشعاب برق هستند راه اندازی می گردد.
نیروگاه های خورشیدی با ظرفیت بالاتر در زمین های بزرگتر و در مجاور شبکه برق راه اندازی می گردد.
هزینه نیروگاه های خورشیدی بسته به ظرفیت آنهت تعیین می گردد.

هزینه نیروگاه خورشیدی

نیروگاه های خورشیدی با ظرفیت صد کیلووات تا ده مگاوات

نیروگاه های خورشیدی با ظرفیت بیش از صد کیلووات از انشعاب خانگی مجزا می گردد. از صد کیلووات تا ۶٫۹۹ مگاوات به خط انتقال ۲۰ کیلوولت و بالاتر از ۷ مگاوات به پست برقی که ثانویه آن ۲۰ کیلوولت است متصل می گردد.
مراحل احداث نیروگاه ۱۰ مگاوات:

  • انتخاب زمین و اخذ مجوزات مربوطه مانند طرح اتصال به شبکه
  • تهیه طرح توجیهی مناسب جهت تامین منابع مالی
  • تسطیح زمین
  • فنس و دیوارکشی
  • نقطه یابی
  • نصب تجهیزات
  • تست و راه اندازی
  • بهره برداری

نیروگاه های خورشیدی ده مگاوات علاوه بر تولید برق بدون نیاز به منابع سوختی و با بهره گیری از انرژی لا یزال خورشید، تاثیر موثری بر بهبودی شرایط زیست محیطی از جمله حذف دی اکسید کربن را دارا می باشند.
از آنجایی که منابع سوخت رو به اتمام است و دولت ها مبتنی بر آن مشوق احداث نیروگاه های تجدیدپذیر می باشند، اکنون موقعیت مناسبی جهت احداث و بهره وری مالی و زیست محیطی از این منابع است.
پس از انتخاب زمین، باید زمین را از نهاد مربوطه به اجاره یا تملیک گرفت، سپس باید مجوزات مربوطه از جمله: سند زمین، تغییر کاربری به صنعتی، مجوز اتصال به شبکه و سایر مدارک دیگر را در سایت ساتبا به ثبت رساند.

هزینه نیروگاه خورشیدی

هزینه نیروگاه خورشیدی صد کیلووات تا ۱۰ مگاواتهزینه احداث نیروگاه خورشیدی صد کیلووات تا ۱۰ مگاوات

معمولا نیروگاه های خورشیدی با توجه به اهداف دولت رونق و توسعه پیدا کرده اند. از آنجایی که سوخت تمام شدنی است تمامی دولت ها، سرمایه گذاران را تشویق به احداث نیروگاه خورشیدی می کنند. این نیروگاه ها که امروزه به ازای هر کیلووات ۷۰۰ دلار هزینه بر میدارد، دارای بازدهی ۳۵ درصد سالیانه و بازگشت سرمایه
۴ ساله می باشد. در ایران نیروگاه های خورشیدی تا ۲۰ کیلووات ساعت به قیمت ۱۰۴۰ تومان توسط دولت ،
بین ۲۰ کیلووات تا ۱۰۰ کیلووات با قیمت ۹۳۰ تومان و بالاتر از ۱۰۰ کیلووات تا ۱۰ مگاوات با قیمت ۶۳۰ تومان به ازای هرکیلووات ساعت خریداری می شود. حدود پنجاه تا شصت درصد هزینه نیروگاه های خورشیدی را پنل های خورشیدی تشکیل می دهند، استراکچر و سازه خورشیدی دوازده درصد و اینورتر حدود پانزده درصد هزینه نیروگاه های خورشیدی راتشکیل می دهند.
به منظور تضمین عملکرد قابل اطمینان سیستم قدرت ضروری است که ولتاژهای نقطه ای در رنج مثبت منفی ۱۰ درصددر بیشتر شرکت های تولیدی در سرتاسر دنیا قرار دارد.
برای درک بهتر، می توان گفت که یک نیروگاه صد کیلوواتی در مناطقی با پتانسیل تابشی نسبتا خوب روزانه ۶۰۰ کیلووات ساعت انرژی وارد شبکه برق می کند که رقمی معادل ۶۰۰ هزارتومان است. البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که پس از بهره برداری با ورود به سال جدید، ضریب تعدیل در قیمت ثابت نیروگاه ضرب شده و باعث می شود مبلغ دریافتی کارفرما به مراتب بیش از قبل شود.
در نهایت باید به این نکته توجه کرد که معمولا در مناطق آفتابی سالیانه ۳۰۰ الی ۳۱۵ روز آفتابی وجود دارد که با احتساب ۳۱۰ روز آفتابی یک نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلووات قادر به تولید ۱۹۰۰ کیلووات ساعت در سال می باشد که این به معنای کسب درامد حدود ۲۰۰ میلیون تومان در سال می باشد. از این رو می توان نتیجه گرفت که بازگشت سرمایه نیروگاه های خورشیدی بین ۴ تا ۵ سال می باشد که به توجه به هزینه نیروگاه خورشیدی به صرفه و اقتصادی است.

هزینه نیروگاه خورشیدی

مجموعه ایران سولار مجموعه فعال در حوزه انرژی تجدیدپذیر شما را دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید