مجموعه ایران سولار مجموعه فعال در حوزه انرژی تجدیدپذیر شما را دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش پنل خورشیدی ۳۰۰ وات تا ۴۰۰ وات به قیمت همکاری

فروش پنل خورشیدی

فروش پنل خورشیدی ۳۰۰ وات تا ۴۰۰ وات به قیمت همکاری به منظور پیشبرد اهداف تجدیدپذیر در مجموعه ایران سولار با هدف رضایتمندی مشتری انجام می شود.

فروش پنل خورشیدی

فروش پنل خورشیدی ۳۰۰ وات تا ۴۰۰ وات به قیمت همکاری به منظور پیشبرد اهداف تجدیدپذیر در مجموعه ایران سولار با هدف رضایتمندی مشتری انجام می شود.

مهمترین اصل و پارامتر و آیتم نیروگاه خورشیدی، پنل خورشیدی می باشد که حدود ۵۰ الی ۶۰ درصد قیمت نیروگاه را از آن خود می کند. پنل های خورشیدی دارای انواع مختلفی است از جمله پلی کریستال و مونو کریستال. معمولا کارخانجات تولیدی پنل خورشیدی از فروش پنل خورشیدی پلی کریستال و مونو کریستال بیشترین بهره وری را دارند. از آنجایی که پنل های خورشیدی پلی کریستال بازدهی بیشتری در مقابل شدت حرارت و گرما دارند و قیمت آنها نسبت به پنل های مونو کریستال پایین تر است، فروش پنل خورشیدی پلی کریستال در کشور ایران بالاتر است. راندمان پنل های خورشیدی با توجه به ظرفیت و ابعاد آنها تعیین می شود. باید بدانیم یکی از دلایلی که قیمت فروش پنل های خورشیدی مونوکریستال از پلی کریستال بالاتر است، این است که پنل های مونو کریستال در ابعاد کمتر و با ظرفیت بالاتر هستند، در نتیجه راندمانشان بالاتر است.

فروش پنل خورشیدی
نیروگاه های خورشیدی

پنل خورشیدی

پنل خورشیدی شامل تعدادی سلول های خورشیدی است که جهت افزایش توان خروجی، به هم

متصل شده اند.

• اتصال سری: ولتا ها با هم جمع می شوندت جریان ثابت می ماند.

• اتصال موازی: جریان ها به هم اضافه می شوندت ولتا ثابت است.

معمو اتصال ۳۶ سلول بصورت سری جهت سیستم های شارژ باتری ۱۲V بکار می رود.

ولتا خروجی ی سلول خورشیدی تحت شرایط روشنائی استاندارد ۵٫۱=AM و درجه حرارت  25 درجه سانتی گراد کمی پائین تر می باشد.

پنل خورشیدی شامل تعدادی سلول خورشیدی متصل به هم است که در داخل یک محفظه قرار گرفته اند. دو عملکرد مهم محفظه، جلوگیری از آسیب های مکانیکی به سلول و زنگ زدگی کنتاکت شبکه ای شکل فلزی روی سطح سلول و اتصالات الکتریکی میان آنها با مسدود کردن نفوذ رطوبت می باشد.

پایداری و ضمانت طول عمر پنل های سیلیکونی معمولا ۳۰ سال است که نشان دهنده استواری و دوام آنها می باشد. محفظه سازی مهمترین عامل تاثیرگذار بر طول عمر پنل هاست.

داغ شدن موضعی یا (Hot- spot Heating)

🌻 داغ شدن موضعی یا (Hot- spot Heating) زمانی رخ می دهد که تعداد زیادی سلول خورشیدی با هم سری شده باشند و یک سلول به دلایلی مانند:

❌ تفاوت های ناشی از ساخت سلول در کارخانه

❌ افت کیفیت (مثلا ترک خوردگی های مویرگی)

❌ سایه افتادن ( سایه ناشی از ساختمان ها، پوشش گیاهی اطراف یا غیره، افتادن برگ درختان روی پانل، آثار پرندگان، تیره شدن رنگ محفظه پانل و …)

❌ درجه حرارت بالاتر

جریان کمتری داشته باشد. در اینحالت جریان کل مدار محدود به جریان حاصله از سلول “بد” یا “معیوب” است.

🌻 قابلیت تولید جریان اضافی توسط سلول های “خوب” یا “سالم”، باعث بایاس مستقیم سلول های “خوب” شده و چون در حالت اتصال کوتاه، ولتاژ دو سر مدار برابر صفر است، سلول “بد” بایاس معکوس می شود.

🌻 بایاس معکوس شدن سلول “بد” موجب می شود این سلول از حالت تولید کننده خارج شده و به یک مصرف کننده تبدل شود که انرژی مصرفی در آن بصورت گرما تلف می شود.

🌻🌻 بایاس معکوس شدن یک سلول چه پیامدهایی درپی دارد؟

🌻 در صورتی که تعداد سلول های “خوب” در مدار زیاد باشد، مقدار این ولتاژ معکوس در دو سر سلول “بد” بزرگ بوده و منجر به تلفات انرژی زیادی در آن می شود.

🌻 این تلفات شدید که در نقطه ای کوچک رخ می دهد منجر به داغ شدن موضعی پانل می شود که در اصطلاح به آن (Hot- spot Heating) می گویند.

🌻🌻 داغ شدن موضعی چه پیامدهایی درپی خواهد داشت؟

🌻 داغ شدن موضعی موجب صدمات جبران ناپذیری از جمله شکستن یا ترک خوردن شیشه و یا سلول، ذوب شدن لحیم ها و اتصالات، و خرابی سلول می شود.

فروش پنل خورشیدی

فروش پنل خورشیدی

با توجه به رشد روز افزون انرژی های تجدیدپذیر در جهان، نیروگاه های خورشیدی به مراتب بیشتر از قبل شده و فروش پنل های خورشیدی روز به روز بیش از قبل می شود. معمولا از پنل های خورشیدی ۳۰۰ وات به بالا استفاده می شود. بزرگترین نیروگاه خورشیدی بخش خانگی که نیاز به انشعاب برق ۱۵۰ آمپر سه فاز دارد دارای ۳۱۴ عدد پنل خورشیدی ۳۰۰ وات می باشد. نیروگاه های بزرگتر از ۱۰۰ کیلووات تا مرز ۷ مگاوات از انشعاب خانگی صنعتی خارج شده و به شبکه توزیع ۲۰ کیلوولت متصل می شوند. نیروگاه ۱ مگاوات حدود ۳۳۰۰ پنل خورشیدی و نیروگاه ۱۰ مگاوات حدود ۳۳۰۰۰ عدد پنل خورشیدی ۳۰۰ وات دارد. طبیعی است که با افزایش ظرفیت پنل خورشیدی تعداد آن کاهش می یابد.

فروش پنل خورشیدی ۳۰۰ وات تا ۴۰۰ وات به قیمت همکاری

پنلهای خورشیدی نیمه سلولی چیستند و چه مزایایی دارند؟

🌻 در حقیقت پنلهای خورشیدی نیمه سلولی از همان سل های سیلیکونی معمولی ساخته شده اند، با این تفاوت که در ساختار این پنلها از سل های نصف شده استفاده شده است؛ بنابراین یک پنل خورشیدی ۶۰ سل استاندارد به یک پنل خورشیدی ۱۲۰ سل نیمه تبدیل می شود.

🌻 مزایای نصف کردن سل های به مار گرفته در پنل خورشیدی چیست؟

 کوتاه تر شدن باس بارها، که معنای آن کاهش آمپر و همچنین کاهش مقاومت در باس بار ها است؛ مقاومت کمتر باعث کاهش ۶ درصدی تلفات شده و توان خروجی سل را از ۵ وات به ۸ وات افزایش میدهد.

افزایش تعداد استرینگ ها

در پنل های خورشیدی نیمه سلولی،  تعداد استرینگ ها نسبت به پنل های خورشیدی استاندارد ۲ برابر می شود، افزایش تعداد استرینگ ها به بهبود عملکرد پنل خورشیدی در مواقعی که ناهمسانی بین سل های بکار رفته در پنل پیش آید کمک میکند، این ناهمسانی میتواند ناشی از سایه، خرابکاری پرندگان، گرد و خاک، صدمه دیدن موضعی پنل و حتی کیفیت تولید باشد.

فروش پنل های خورشیدی از ۳۰۰ وات تا ۴۰۰ وات با بهترین برند ها توسط مجموعه ایران سولار صورت می پذیرد.

فروش پنل خورشیدی ۳۰۰ وات تا ۴۰۰ وات به قیمت همکاری به منظور پیشبرد اهداف تجدیدپذیر در مجموعه ایران سولار با هدف رضایتمندی مشتری انجام می شود.

مجموعه ایران سولار مجموعه فعال در حوزه انرژی تجدیدپذیر شما را دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید